Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashMenu Główne


Strona Główna


Wiadomości


O nas


O naszej wsi


Członkowie


Forum


Galeria


Linki


Kontakt


Wyszukiwanie


Wyróżnienia i nagrody:

b
c

Wyróżnienia i nagrody

 

Sołectwo Rodaki w ostatnich kilku latach uzyskało wiele wyróżnień, a to dzięki solidnej pracy mieszkańców oraz dzięki uczestniczeniu w wielu konkursach, zarówno krajowych, jak też zagranicznych. Wszystko rozpoczęło się od nagrodzonego przez Fundację Wspomagania Wsi w 2002r. projektu "Zielona Gęś w krainie białego puchu". Aktywność mieszkańców była zauważona już wcześniej podczas organizowanych w Rodakach imprez
o dużym zasięgu, były to imprezy "Dzień Chleba"(2000 i 2001r) i "Przygoda z zieloną gęsią" (2003r.). Uczestnictwo w konkursach sprawiło, że Rodaki są rozpoznawalne, o wiosce mówi się, że to kraina białego puchu.
A oto wyróżnienia i nagrody:

 • I miejsce w Europejskim Konkursie Odnowy Wsi w 2004r. na szczeblu wojewódzkim
  i wyróżnienie na szczeblu europejskim. Konkurs organizowany był przez Europejskie Stowarzyszenie ARGE w Wiedniu.

 • W 2005 wioska Rodaki została zwycięzcą Polskiej Nagrody Dziedzictwa 2005 HERITAGE AWARD, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska uznała inicjatywę "Zielona Gęś w krainie białego puchu" za najciekawszą spośród zgłoszonych w skali kraju setek inicjatyw wiejskich, a dotyczącą ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.

 • Również w roku 2005 Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej uznała inicjatywy społeczności Rodak za bardzo ciekawe i nominowała sołectwo do nagrody. Rodaki znalazły się w kategorii jednostek samorządowych razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. W tej kategorii nominowanych do nagrody było tylko pięć jednostek. Otrzymaliśmy wyróżnienie, nagrodą główna była statuetka, którą otrzymał samorząd
  z Zielonej Góry. Uroczyste wręczenie dyplomu odbyło się 13 grudnia 2005r. w Warszawie.

 • W maju 2006 sołectwo Rodaki otrzymało wyróżnienie w konkursie pt. "Wieś bezpieczna
  i zadbana" organizowanym przez redakcję "Gazety Sołeckiej". Uroczyste wręczenie dyplomu odbyło się na sesji Rady Gminy Klucze pod koniec maja 2006r.

 • 2 czerwca 2006r. sołectwo uczestniczyło w Targach Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej, które odbywały się w Chrzanowie. Stowarzyszenie "Jurajska Wioska Rodaki" prezentowało "tuszkę gęsi zatorskiej", smalec z gęsi, jabłka pieczone z żurawiną jako dodatek do pieczonej gęsi oraz inne smakołyki. Stowarzyszenie na targach reprezentowały: Halina Ładoń i Walentyna Kardynał oraz Eugenia Bretner z zespołem RODACZANKI. Zespół przygotował stoisko z rękodziełem oraz 20 minutowy występ na estradzie.
   

Podczas targów odbywał się konkurs na najlepszy "produkt lokalny" powiatu i Małopolski Zachodnie. Udział brały powiaty: olkuski, chrzanowski i oświęcimski.
"Tuszka gęsi zatorskiej" uzyskała I miejsce w powiecie olkuskim w kategorii produkt lokalny. Wręczenie nagród odbędzie się 23 czerwca br. w Starostwie Powiatowym
w Chrzanowie. W ogólnej klasyfikacji I miejsce uzyskał "karp zatorski".
(hł)

 

Do góry strony >>


Opracowanie i treść: © Bartłomiej Trzewiczek ; e-mail: bartex9@o2.pl

Foto: Bartłomiej Trzewiczek, Łukasz Zacłona, Przemysław Wojnar, Eulalia Zacłona

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie lub wykorzystywanie zamieszczonych na www.jurajskawioskarodaki.prv.pl
publikacji, zdjęć, nagrań, filmów, programów bez pisemnej zgody ich autorów oraz bez podania źródła
ZABRONIONE !
USTAWA
z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych
DZIENNIK USTAW Nr 24, poz. 83